Slaná voda – nejoblíbenější varianta úpravy vody. Úprava je velice šetrná, je tedy vhodná pro děti a osoby s citlivou pokožkou. Voda v bazénu je mírně slaná, nijak nedráždí pokožku. Přístroj po celou dobu sezóny mění pomocí elektrolýzy sůl na volný plynný chlor, ten se pak v bazénu následně změní na sůl. Na začátku sezóny je potřeba nasypat do bazénu sůl, poté si musíte hlídat a nastavovat hodnotu na přístroji, dle naměřených ukazatelů.
Regulátory pH – v bazénu je potřeba hlídat jak hodnotu chloru, tak hodnotu pH. Správná hodnota pH nám totiž ve vodě tvoří ideální prostředí pro chlor. V případě, že v bazénu naměříte hodnotu pH např. 8,5, budete muset dávkovat dvakrát větší množství chloru než při správné hodnotě pH. Pokud máme pH a chlor ve špatných hodnotách, pojí se s tím negativní účinky – štípaní očí, červená pokožka a jiné. Veškeré regulátory pH jsou automatické (přístroj si sám změří pH a v případě změny vyrovná pH do normální hranice). Ideální hodnota Ph vody pro bazény se pohybuje mezi 6,8 – 7,2.
Slaná voda (poloautomat) s regulací pH – díky této kombinaci značně zabráníte zazelenání bazénu. Tato varianta Vám zpříjemní údržbu bazénu. Automat měří a dávkuje pH. My na přístroji solinátoru zadáváme dle naměřených hodnot (chloru), jakou intenzitou má pracovat (vytvářet chlor).
Slaná voda (automat) s regulací pH a RX – solinátor vyrobí plynný chlor, už však nededukuje, kolik plynného chloru vyrobil (viz. přístroj výše). Od toho zde máme RX sondu, která nám změří redox potenciál (odvozenina chloru) a podle toho se bude solinátor zapínat a vypínat. Jedná se o plný automat.
UV lampa - je skvělým doplňkem úpravy vody, která částečně dezinfikuje váš bazén a snižuje tak dávkování chloru. Menší spotřeba chloru a další chemie až o 80 %. Částečně eliminuje zápach chloru a možnou podrážděnost pokožky a očí.
Automatické dávkovače tekuté chemie – jedná se o přístroje, které měří pH a chlor ve vodě a podle toho si pak dávkují pH a tekutý chlor. Nejlevnější varianta, pokud chcete mít obě hodnoty udržované automaticky.